Μετατροπέας οπτικών ινών Gigabit

Μετατροπέας οπτικών ινών Gigabit

STE-8401M Τεχνικά στοιχεία STE-8401M Μετατροπέας μέσων 10 / 100mbps Περιγραφή: Το STE-8401M είναι ένας μετατροπέας μέσων Ethernet 10/100/1000 mbps που προσφέρει 1 θύρα 100 / 1000Base-FX και 1 θύρα 10/100/1000 Mbps Ethernet. Είναι ένας μετατροπέας μέσων που μετατρέπει τα 100 / 1000mbps Fiber σε 10/100 / 1000mbps ethernet. Το...

Chat τώρα
Λεπτομέρειες προϊόντος

STE-8401M φύλλο δεδομένων



15.png



STE-8401M Μετατροπέας μέσων 10 / 100mbps Περιγραφή:

Το STE-8401M είναι ένας μετατροπέας μέσων Ethernet 10/100/1000 mbps που προσφέρει 1 θύρα 100 / 1000Base-FX και 1 θύρα 10/100/1000 Mbps Ethernet. Είναι ένας μετατροπέας μέσων που μετατρέπει τα 100 / 1000mbps Fiber σε 10/100 / 1000mbps ethernet.

Υποστηρίζει το Dual Fiber ή το Single Fiber, Multimode ή Single Mode. Η απόσταση μετάδοσης μπορεί να είναι από πολυμορφική ίνα 500M σε μονή λειτουργία 120Km.

Το STE-8401M υποστηρίζει υποδοχές ST ή SC ή FC. Με προσαρμοσμένο αίτημα, το STE-8401M μπορεί να σχεδιαστεί για να έρχεται με ένα μικρό διακόπτη DIP, το οποίο αναγκάζει τον μετατροπέα μέσων να λειτουργεί σε καθαρά Ethernet 10mbps, Ethernet 100mbps ή 1000mbps Ethernet.

Με ένα συμπαγές σχέδιο, το βάρος του μετατροπέα μέσων STE-8401M είναι πολύ ελαφρύ, γεγονός που συμβάλλει σημαντικά στη μείωση του κόστους φόρτωσης. Είναι ένα υψηλής απόδοσης, οικονομικά αποδοτικό τερματικό ινών.


Χαρακτηριστικά:

> Παρέχετε μια θύρα ινών gigabit και μία θύρα ethernet gigabit

> Συμμορφώνεται πλήρως με το πρότυπο IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3u 100Base-TX, IEEE802.3ab 1000Base-TX, πρότυπο IEEE802.3z 1000Base-FX

> Αυτόματη ανίχνευση λειτουργίας μεταφοράς διπλής / διπλής όψης για θύρα Tx

> Αυτόματη διαπραγμάτευση ποσοστού 10/100 / 1000Mbpa και Auto-MDI / MDIX για θύρα Tx

> Παρέχετε τη διαμόρφωση διακόπτη της λειτουργίας μεταφοράς μισής / πλήρους αμφίδρομης λειτουργίας για τη θύρα Fx

> Επεκτείνετε την απόσταση μετάδοσης δικτύου από 20 χλμ. Έως 120 χιλιόμετρα με ίνα WDM

> Ενδεικτική λυχνία: RX, TX, FX, 1000, POW, 10/100

> Οι δείκτες LED εύκολης προβολής παρέχουν την κατάσταση για εύκολη παρακολούθηση της δραστηριότητας δικτύου

> Εσωτερική ή εξωτερική παροχή ρεύματος

STE-8401M φύλλο δεδομένων




Προσδιορισμός:


Πρότυπο

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u Fast Ethernet 100BASE-TX / FX

IEEE802.3z / ab 1000BASE-FX / TX 1000M-Ethernet, IEEE802.3x

Θύρα RJ-45

Auto-MDI / MDIX

Θύρα ινών

Τύπος ινών

SC / ST / FC

ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ

780/850/1310 / 1550nm

Αποστολή ενέργειας

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Καλώδιο δικτύου

> 10BASE-T:

Κατηγορία 3,4 ή 5 UTP / STP (Μέγιστο: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Μέγιστο: 100m)

> 100BASE-TX:

2παλάκια κατηγορίας 5 UTP (μέγιστο: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (μέγιστο: 100m)

> 1000BASE-TX:

Κατηγορία 5 UTP / STP (μέγιστο: 100μ)

> 1000BASE-FX:

MMF: 50 / 125,62,5 / 125,100 / 140μm (μέγιστο 2Km)

SMF: 8,3 / 125,8,7 / 125,9 / 125,10 / 125μm (20 ~ 120Κm)

Διαστάσεις (Π x Υ x Β)

95x71x26mm (Εξωτερική ισχύς)

160x130x30mm (εσωτερική ισχύς)

Τάση εισόδου

DC5V1A (Εξωτερική είσοδος ισχύος

AC100V-AC240V / 50-60HZ

:

Τα AC100V-AC240V και DC-48V είναι προαιρετικά (εσωτερική τροφοδοσία)

Θερμοκρασία λειτουργίας

0 ℃ ~ 50 ℃

Αποθηκεύστε τη θερμοκρασία


-30 ℃ ~ 60 ℃


Υγρασία

5% ~ 95% χωρίς πήξη



Hot Tags: οπτικό μετατροπέα gigabit, Κίνα, κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο, αγοράζουν, φθηνά, χύμα, τιμοκατάλογος, χαμηλή τιμή
Συναφή προϊόντα
Εξεταστική