Μετατροπέας ινών Gigabit

Μετατροπέας ινών Gigabit

Το STE-8407M είναι ένας μετατροπέας μέσων gigabit που προσφέρει θύρες Ethernet 2 gigabit, συν 1 θύρα οπτικών ινών gigabit. Επεκτείνει το δίκτυο από την ίνα πολλαπλών λειτουργιών 550m σε ίνα Single Mode 120Km.

Chat τώρα
Λεπτομέρειες προϊόντος

16.png


STE-8407M-POE Μετατροπέας Gigabit Media Περιγραφή:

Το STE-8407M-POE είναι ένας μετατροπέας μέσων gigabit που έχει σχεδιαστεί για να μετατρέπει τις ίνες 1000BASE-FX σε χάλκινα μέσα 1000Base-T ή

αντιστρόφως. Προσφέρει 1 θύρα οπτικών ινών Gigabit για θύρες POE uplink και 2 Gigabit Ethernet POE για συνδέσεις ethernet δικτύου gigabit.

Σχεδιασμένο σύμφωνα με τα πρότυπα IEEE802.3ab 1000Base-T και IEEE802.3z 1000Base-FX, το STE-8407M-POE υποστηρίζει το Gigabit Fiber

που σας βοηθά να επεκτείνετε το δίκτυό σας έως 100 χιλιομέτρων με μονόδρομη ίνα. Το STE-8407M-POE διαθέτει ενσωματωμένους πομποδέκτες οπτικών ινών 1 * 9 gigabit. Υποστηρίζει οπτικές ίνες Multimode ή μονής λειτουργίας, καθώς και υποδοχές SC, ST ή FC για τις εύκαμπτες συνδέσεις ινών σας.

Οι θύρες Gigabit Ethernet του STE-8407M-POE είναι IEEE802.3af POE ενεργοποιημένη, κάθε θύρα μπορεί να παρέχει μια πηγή ενέργειας 15,5w για σύνδεση με άλλες προσαρμοστικές συσκευές POE. Μπορεί να συνδεθεί με ένα τηλέφωνο IP IP, IP Camera ή IPTV BOX χωρίς εξωτερικό τροφοδοτικό.


Χαρακτηριστικά υλικού:

Παρέχετε θύρα 1 Gigabit Fiber και θύρες 2 Gigabit Ethernet

Συμμορφώνεται με τα πρότυπα IEEE802.3 10Base-T, 802.3u 100Base-TX, 802.3ab 1000Base-TX, 802.3z 1000Base-FX, 802.3af

Υποστήριξη POE (Power over Ethernet) IEEE802.3af μέσω διασυνδέσεων Gigabit Ethernet

Εύρος ζώνης: 6Gbps, επιτυγχάνεται μετάδοση χωρίς ταχύτητα καλωδίου

Υποστήριξη μέγιστου πλαισίου 1536 byte, Μνήμη προσωρινής αποθήκευσης πλαισίου: RAM 512Kb, διεύθυνση MAC 1K

Υποστήριξη VLAN και QoS βάσει θύρας, πρόληψη καταιγίδων εκπομπής

Αυτόματη ανίχνευση λειτουργίας μεταφοράς διπλής / διπλής όψης για θύρα Tx

Αυτόματη διαπραγμάτευση ρυθμού 10/100/1000 Mbps και Auto-MDI / MDIX για θύρα Tx

Υποστηρίξτε τη λειτουργία μετάδοσης μισής / πλήρους διπλής όψης

Επέκταση δικτύου από πολυμέσα Gigabit 550m σε Gigabit Single Fiber 100Km

Ενδεικτική λυχνία: Το LED δείχνει την κατάσταση κάθε θύρας Gigabit SFP ή Gigabit Ethernet

Εξωτερική τροφοδοσία, μεταλλικό περίβλημα Mini Desktop, εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος, -48V, 1A

Διεπαφές Gigabit Fiber:

Έρχεται με 1 Gigabit 1 * 9 Fiber Transceiver, υποστηρίζει ρυθμό μετάδοσης 1.25Gbps

Η θύρα Gigabit Fiber μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως θύρα ανερχόμενης ζεύξης ή θύρα κάτω ζεύξης

Υποστηρίζει Multimode Fiber, μπορεί να μεταδίδει έως και 550 μέτρα με πολυμορφικές ίνες

Υποστηρίζει Singlemode Fiber, μπορεί να μεταδώσει έως και 100 χιλιόμετρα με μονόδρομη ίνα

Υποστηρίξτε υποδοχές SC, ST ή FC


Διασυνδέσεις Ethernet:

Έρχεται με 2 αυτόματες διαπραγματεύσιμες θύρες 10/100 / 1000Base-Tx Ethernet και οι δύο θύρες είναι ενεργοποιημένες με POE IEEE802.3af

Κάθε διασύνδεση Ethernet μπορεί να εφαρμοστεί ως θύρα Uplink ή downlink

Λειτουργία αποθήκευσης υποστήριξης και προώθησης

Υποστήριξη IEEE802.3x πλήρους αμφίδρομου, ημιαμφίδρομου ελέγχου ροής αντίθλιψης

Υποστήριξη διευθύνσεων MAC Auto-sensing, 2K διευθύνσεις MAC


Κύριες εφαρμογές:

Το STE-8407M-POE είναι ένας μετατροπέας μέσων Gigabit με θύρες κατερχόμενης σύνδεσης POE. Με την ισχύ μέσω του Ethernet, οι χρήστες μπορούν να ενεργοποιήσουν τις συσκευές POE τους μέσω του καλωδίου Ethernet. Οι χρήστες μπορούν να αναπτύξουν το οικογενειακό δίκτυο ή το δίκτυο μικρών γραφείων χωρίς να ενοχλούν τα εξωτερικά τροφοδοτικά και τα βύσματα ισχύος. Πρόκειται για μια τεχνολογία που φέρνει απλοποιημένη ανάπτυξη μικρών δικτύων στους χρήστες.


Διάγραμμα εφαρμογής:

17.png



ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ:

Πρότυπο

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u Fast Ethernet 100BASE-TX / FX

IEEE802.3z / ab 1000BASE-FX / TX 1000M-Ethernet, IEEE802.3x
IEEE802.3af Power over Ethernet

Θύρα Ethernet

2 * 10/100/1000 / 1000Base-Tx θύρες Ethernet αυτόματης διαπραγμάτευσης
Παροχή 15,5w πηγή ενέργειας ανά θύρα

Θύρα ινών

1 θύρα οπτικών ινών Gigabit

SC, ST, FC διαθέσιμες

ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ

1310 / 1550nm

Αποστολή ενέργειας

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Καλώδιο δικτύου

10BASE-T:

Κατηγορία 3,4 ή 5 UTP / STP (μέγιστο: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Μέγιστο: 100m)

100BASE-TX:

2παλάκια κατηγορίας 5 UTP (μέγιστο: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (μέγιστο: 100m)

1000BASE-TX:

Κατηγορία 5 UTP / STP (μέγιστο: 100μ)

1000BASE-FX:

MMF: 50 / 125,62,5 / 125,100 / 140μm (μέγιστο 2Km)

SMF: 8,3 / 125,8,7 / 125,9 / 125,10 / 125μm (20 ~ 120Κm)

Διαστάσεις (Π x Υ x Β)

100 * 90 * 26mm (Εξωτερική ισχύς)

Τάση εισόδου

AC 100V-AC240V / 50-60ΗΖ)

Έξοδος DC-48V, 1Α

Θερμοκρασία λειτουργίας

0 ℃ ~ 50 ℃

Αποθηκεύστε τη θερμοκρασία

-30 ℃ ~ 60 ℃

Υγρασία

5% ~ 95% χωρίς πήξη



Hot Tags: gigabit μετατροπέας ινών, Κίνα, κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο, αγοράζουν, φθηνά, χύμα, τιμοκατάλογος, χαμηλή τιμή
Συναφή προϊόντα
Εξεταστική