Media Converter 100mbps

Media Converter 100mbps

Το STE-FMC είναι ένας μετατροπέας μέσων Ethernet 10 / 100mbps που προσφέρει 1 θύρα 10 / 100Base-Fx και 1 θύρα 10 / 100Base-Tx. Η απόσταση μετάδοσης κυμαίνεται από ίνες Multimode 500m έως 120km ίνα ενιαίου τρόπου λειτουργίας.

Chat τώρα
Λεπτομέρειες προϊόντος

Μετατροπέας μέσων STE-FMC 10 / 100mbps Περιγραφή:

Το STE-FMC είναι ένας μετατροπέας μέσων ethernet 10 / 100mbps που προσφέρει 1 θύρα 100Base-FX και 1 θύρα 10 / 100Mbps Ethernet. Είναι ένας μετατροπέας μέσων που μετατρέπει τα 100mbps Fiber σε 10 / 100mbps ethernet. Υποστηρίζει το Dual Fiber ή το Single Fiber, Multimode ή Single Mode. Η απόσταση μετάδοσης μπορεί να είναι από πολυμορφική ίνα 500M σε μονή λειτουργία 120Km.

Το STE-FMC υποστηρίζει υποδοχές ST ή SC ή FC. Με το προσαρμοσμένο αίτημα, το STE-FMC μπορεί να σχεδιαστεί για να έρχεται με ένα μικρό διακόπτη DIP, το οποίο αναγκάζει τον μετατροπέα μέσων να λειτουργεί με καθαρό ethernet 10mbps ή 100mbps ethernet. Με ένα συμπαγές σχέδιο, το βάρος του μετατροπέα μέσων STE-FMC είναι πολύ ελαφρύ, γεγονός που συμβάλλει σημαντικά στη μείωση του κόστους φόρτωσης λόγω του μικρού βάρους. Είναι ένα υψηλής απόδοσης, οικονομικά αποδοτικό τερματικό ινών.


>>> Χαρακτηριστικά:

> Παρέχετε μία θύρα ινών 100mbps και μία θύρα Ethernet 10 / 100mbps

> Συμμορφώνεται πλήρως με τα πρότυπα IEEE802.3 10Base-T, IEEE802.3U

> Προσαρμόσιμος διακόπτης DIP για να εξαναγκάσει το καθαρό ethernet 10mbps ή 100mbps

> Αυτόματη διαπραγμάτευση ρυθμού 10 / 100Mbps και Auto-MDI / MDIX για θύρα Tx

> Παρέχετε τη διαμόρφωση διακόπτη της λειτουργίας μεταφοράς μισής / πλήρους αμφίδρομης λειτουργίας για τη θύρα Fx

> Επεκτείνετε την απόσταση μετάδοσης δικτύου από την ίνα ΜΜ 500μ σε SM Fiber 120Κm

> Ένδειξη ένδειξης κατάστασης

> Προειδοποίηση υποστήριξης για αποτυχία σύνδεσης ινών (LFFA)

> Συμπαγής σχεδιασμός, μικρό βάρος, Plug and Play

> Εξωτερική παροχή ρεύματος

 

Φύλλο δεδομένων STE-FMC



>>> Προδιαγραφές:  

Πρότυπο

IEEE802.3 10BASE-T Ethernet

IEEE802.3u Fast Ethernet 100BASE-TX / FX

Θύρα RJ-45

Auto-MDI / MDIX

Θύρα ινών

Συνδέσεις ινών

SC / ST / FC

ΜΗΚΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ

780/850/1310 / 1550nm

Αποστολή ενέργειας

MMF: min: -20dBm; max: -10dBm

SMF: min: -20dBm; max: 0dBm

Καλώδιο δικτύου

> 10BASE-T:

Κατηγορία 3,4 ή 5 UTP / STP (μέγιστο: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (Μέγιστο: 100m)

> 100BASE-TX:

2παλάκια κατηγορίας 5 UTP (μέγιστο: 100m), EIA / TIA- 568 100 Ω STP (μέγιστο: 100m)

> 100Base-Fx: 8,3μm, 8,7μm, 9μm και 10μm σε μονόπλευρη ίνα

και 50,62,5 και 100 μm σε ίνες πολλαπλών λειτουργιών

Διαστάσεις (Π x Υ x Β)

93X70X26mm (Εξωτερική ισχύς)

Τάση εισόδου

DC 5V, 1A ή DC 24V ~ 48V

Θερμοκρασία λειτουργίας

-20 έως 70

Αποθηκεύστε τη θερμοκρασία

-40 έως 75

Υγρασία

5% ~ 95% χωρίς πήξη

STEPHENTECHNOLOGIESCO., LIMITED www.stephen-tele.com



Hot Tags: μετατροπέας μέσων 100mbps, Κίνα, κατασκευαστές, προμηθευτές, εργοστάσιο, αγοράζουν, φθηνά, χύδην, τιμοκατάλογος, χαμηλή τιμή
Συναφή προϊόντα
Εξεταστική